ASMDC185F/33-2.pdf
| चित्र |
| Package/Case | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 33V | 33V | 33V | 33V | 33V |
| Current-Max | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 1.85 A | 1.85 A | 1.85 A | 1.85 A | 1.85 A |
| Current-Trip(It) | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A |
| TimetoTrip | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms | 150 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Ratings | PS300, PS400 | PS300, PS400 | PS300, PS400 | PS300, PS400 | PS300, PS400 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.295 L x 0.201 W (7.50mm x 5.10mm) | 0.295 L x 0.201 W (7.50mm x 5.10mm) | 0.295 L x 0.201 W (7.50mm x 5.10mm) | 0.295 L x 0.201 W (7.50mm x 5.10mm) | 0.295 L x 0.201 W (7.50mm x 5.10mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.028 (0.71mm) | 0.028 (0.71mm) | 0.028 (0.71mm) | 0.028 (0.71mm) | 0.028 (0.71mm) |