8230-20-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8230-20-RC.
| चित्र |
| निर्माता | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 8230 | 8230 | 8230 | 8230 | 8230 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic |
| Inductance | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q@Freq | 25 @ 25MHz | 25 @ 25MHz | 25 @ 25MHz | 25 @ 25MHz | 25 @ 25MHz |
| Frequency-SelfResonant | 230MHz | 230MHz | 230MHz | 230MHz | 230MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |