CTS Resistor Products 743C083182JP
भाग संख्या
743C083182JP
निर्माता
CTS Resistor Products
श्रेणी:
抵抗ネットワーク、アレイ
पैकेज
2008, Concave, Long Side Terminals
डेटाशीत
印度语743C083182JP.pdf
विवरण
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 2008
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 743C083182JP on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 743C083182JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 743C083182JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 743C083182JP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 743 743 743 743 743
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 1.8k 1.8k 1.8k 1.8k 1.8k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 100mW 100mW 100mW 100mW 100mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.200 L x 0.079 W (5.08mm x 2.00mm) 0.200 L x 0.079 W (5.08mm x 2.00mm) 0.200 L x 0.079 W (5.08mm x 2.00mm) 0.200 L x 0.079 W (5.08mm x 2.00mm) 0.200 L x 0.079 W (5.08mm x 2.00mm)