CTS Resistor Products 741C083152JP
भाग संख्या
741C083152JP
निर्माता
CTS Resistor Products
श्रेणी:
抵抗ネットワーク、アレイ
पैकेज
0804, Concave, Long Side Terminals
डेटाशीत
印度语741C083152JP.pdf
विवरण
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 741C083152JP on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 741C083152JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 741C083152JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 741C083152JP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 741 741 741 741 741
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 1.5k 1.5k 1.5k 1.5k 1.5k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm)