71A30-06-1-05N.pdf
| चित्र |
| निर्माता | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 71 | 71 | 71 | 71 | 71 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| IndexStops | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofDecks | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| NumberofPolesperDeck | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| CircuitperDeck | SP5T | SP5T | SP5T | SP5T | SP5T |
| CurrentRating(Amps) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorType | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) |
| ActuatorLength | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm |