Century Spring Corp 71190SCS
भाग संख्या
71190SCS
निर्माता
Century Spring Corp
श्रेणी:
スプリング - 圧縮、テーパー
पैकेज
डेटाशीत
印度语71190SCS.pdf
विवरण
COMP O= .360,L= 2.25,W= .047
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 71190SCS on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 71190SCS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 71190SCS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 71190SCS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 71190SCS pin diagram, 71190SCS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel
WireDiameter 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm)
Diameter-Outside 0.360 (9.14mm) 0.360 (9.14mm) 0.360 (9.14mm) 0.360 (9.14mm) 0.360 (9.14mm)
Diameter-Inside 0.266 (6.76mm) 0.266 (6.76mm) 0.266 (6.76mm) 0.266 (6.76mm) 0.266 (6.76mm)
Diameter-SmallOutside - - - - -
Diameter-LargeOutside - - - - -
FreeLength 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm)