56SDP30-01-4-AJS.pdf
| चित्र |
| निर्माता | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. | Grayhill Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 56 | 56 | 56 | 56 | 56 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 2 ~ 3 | 2 ~ 3 | 2 ~ 3 | 2 ~ 3 | 2 ~ 3 |
| IndexStops | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofDecks | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| NumberofPolesperDeck | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| CircuitperDeck | 4P3T | 4P3T | 4P3T | 4P3T | 4P3T |
| CurrentRating(Amps) | 200mA (AC/DC) | 200mA (AC/DC) | 200mA (AC/DC) | 200mA (AC/DC) | 200mA (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorType | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) | Flatted (3.17mm Dia) |
| ActuatorLength | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm |