Semtech Corporation 3EX683K1
भाग संख्या
3EX683K1
निर्माता
Semtech Corporation
श्रेणी:
セラミック コンデンサ
पैकेज
Radial
डेटाशीत
印度语3EX683K1.pdf
विवरण
CAP CER 0.068UF 1KV X7R RADIAL
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 3EX683K1 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 3EX683K1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3EX683K1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3EX683K1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3EX683K1 pin diagram, 3EX683K1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
Capacitance 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm)
Height-Seated(Max) 0.575 (14.60mm) 0.575 (14.60mm) 0.575 (14.60mm) 0.575 (14.60mm) 0.575 (14.60mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.402 (10.20mm) 0.402 (10.20mm) 0.402 (10.20mm) 0.402 (10.20mm) 0.402 (10.20mm)