3EX102K5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3EX102K5.
| चित्र |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| Capacitance | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 5000V (5kV) | 5000V (5kV) | 5000V (5kV) | 5000V (5kV) | 5000V (5kV) |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) | 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) | 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) | 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) | 0.500 L x 0.300 W (12.70mm x 7.62mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.575 (14.60mm) | 0.575 (14.60mm) | 0.575 (14.60mm) | 0.575 (14.60mm) | 0.575 (14.60mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) |