Rubycon 2SZE150M
भाग संख्या
2SZE150M
निर्माता
Rubycon
श्रेणी:
アルミニウム - ポリマー コンデンサ
पैकेज
डेटाशीत
印度语2SZE150M.pdf
विवरण
CAP ALUM POLY 150UF 20% 2V SMD
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 2SZE150M on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 2SZE150M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2SZE150M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SZE150M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 2SZE150M pin diagram, 2SZE150M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
चित्र 2SZE100M1.4X7.3 2SZE150M1.4X7.3 2.5SZE100M1.4X7.3 2.5SZE120M1.4X7.3 2.5SZE100M
निर्माता Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon
Series PC-CON, SZE PC-CON, SZE PC-CON, SZE PC-CON, SZE PC-CON, SZE
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Polymer Polymer Polymer Polymer Polymer
Capacitance 150 µF 150 µF 150 µF 150 µF 150 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2 V 2 V 2 V 2 V 2 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 5mOhm 5mOhm 5mOhm 5mOhm 5mOhm
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Features - - - - -
RippleCurrent@LowFrequency - - - - -
RippleCurrent@HighFrequency 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)
SurfaceMountLandSize 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)