2EX331K4.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2EX331K4.
| चित्र |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| Capacitance | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF | 330 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 4000V (4kV) | 4000V (4kV) | 4000V (4kV) | 4000V (4kV) | 4000V (4kV) |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.402 L x 0.276 W (10.20mm x 7.00mm) | 0.402 L x 0.276 W (10.20mm x 7.00mm) | 0.402 L x 0.276 W (10.20mm x 7.00mm) | 0.402 L x 0.276 W (10.20mm x 7.00mm) | 0.402 L x 0.276 W (10.20mm x 7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.476 (12.10mm) | 0.476 (12.10mm) | 0.476 (12.10mm) | 0.476 (12.10mm) | 0.476 (12.10mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) |