Diotec Semiconductor 1.5SMCJ48
भाग संख्या
1.5SMCJ48
निर्माता
Diotec Semiconductor
श्रेणी:
TVS - ダイオード
पैकेज
DO-214AB, SMC
डेटाशीत
印度语1.5SMCJ48.pdf
विवरण
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMC
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 1.5SMCJ48 on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 1.5SMCJ48 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMCJ48?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5SMCJ48.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1.5SMCJ48 pin diagram, 1.5SMCJ48 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 17.5A 17.5A 17.5A 17.5A 17.5A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)