125SH-A-06-TS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 125SH-A-06-TS.
| चित्र |
| निर्माता | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 125SH | 125SH | 125SH | 125SH | 125SH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ConnectorType | Header | Header | Header | Header | Header |
| ContactType | Male Blade | Male Blade | Male Blade | Male Blade | Male Blade |
| Pitch-Mating | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) |
| NumberofPositions | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| NumberofRows | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| RowSpacing-Mating | - | - | - | - | - |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FasteningType | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock |
| ContactLength-Mating | - | - | - | - | - |
| ContactLength-Post | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) | 0.091 (2.30mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) |