Vishay General Semiconductor - Diodes Division 100MT160PB
भाग संख्या
100MT160PB
निर्माता
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
श्रेणी:
ダイオード - ブリッジ整流器
पैकेज
7-MTPB
डेटाशीत
印度语100MT160PB.pdf
विवरण
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A 7MTPB
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 100MT160PB on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 100MT160PB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100MT160PB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 100MT160PB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 100MT160PB pin diagram, 100MT160PB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Three Phase Three Phase Three Phase Three Phase Three Phase
Technology Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-PeakReverse(Max) 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Current-AverageRectified(Io) 100 A 100 A 100 A 100 A 100 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.51 V @ 100 A 1.51 V @ 100 A 1.51 V @ 100 A 1.51 V @ 100 A 1.51 V @ 100 A
Current-ReverseLeakage@Vr 5 mA @ 100 V 5 mA @ 100 V 5 mA @ 100 V 5 mA @ 100 V 5 mA @ 100 V