Littelfuse Inc. 044801.6MR
भाग संख्या
044801.6MR
निर्माता
Littelfuse Inc.
श्रेणी:
ヒューズ
पैकेज
डेटाशीत
印度语044801.6MR.pdf
विवरण
FUSE BRD MNT 1.6A 125VAC/VDC SMD
मात्रा
भुगतान
payment
शिपिंग
payment
Product details
1. How to order 044801.6MR on फुदोंग कम्युनिकेशन (शेनझेन) समूह कंपनी लिमिटेड?
3. Are the 044801.6MR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 044801.6MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 044801.6MR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 044801.6MR pin diagram, 044801.6MR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
निर्माता Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Series NANO²® 448 NANO²® 448 NANO²® 448 NANO²® 448 NANO²® 448
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 1.6 A 1.6 A 1.6 A 1.6 A 1.6 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 1.122 1.122 1.122 1.122 1.122
OperatingTemperature CSA, UL, PSE CSA, UL, PSE CSA, UL, PSE CSA, UL, PSE CSA, UL, PSE
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C